Thursday

Casper Invitational

Kelly Walsh 60, Riverton 50

Sheridan 72, Rock Springs 64

Jackson 63, Kelly Walsh 62

Laramie 62, Evanston 54

Natrona County 74, Star Valley 49

Gillette Invitational

Cheyenne East 57, Bismarck (N.D.) Legacy 40

Rapid City (S.D.) Central 44, Cheyenne Central 42

Scottsbluff, Neb. 45, Thunder Basin 42

Bismarck (N.D.) Century 70, Gillette 53

Class 3A

Cody 73, Worland 49

Winter Classic

at Burns

Pine Bluffs 71, Wyoming Indian 55

Burns 54, Moorcroft 41

Interstate

St. Stephens 62, Ashland (Mont.) St. Labre 50

Friday

Casper Invitational

Jackson vs. Riverton, noon (at Kelly Walsh)

Laramie vs. Rock Springs, noon (at Natrona County)

Star Valley at Kelly Walsh, 7:30 p.m.

Sheridan vs. Evanston, 7:30 p.m. (at Casper College)

Laramie vs. Natrona County, 7:30 p.m.

Gillette Invitational

Cheyenne Central vs. Scottsbluff, Neb., 12:45 p.m. (at Thunder Basin)

Cheyenne East vs. Rapid City (S.D.) Central, 4:15 p.m. (at Thunder Basin)

Bismarck (N.D.) Century at Thunder Basin, 6:30 p.m.

Bismarck (N.D.) Legacy at Gillette, 6:30 p.m.

Interstate

Billings (Mont.) Central at Worland

St. Stephens vs. TBA (at Billings, Mont.)

East-West Classic

at Cody

Buffalo vs. Powell, noon

Douglas vs. Lander, 1:30 p.m.

Rawlins vs. Pinedale, 3 p.m.

Buffalo at Cody, 5 p.m.

Douglas vs. Powell, 6:30 p.m.

Rawlins vs. Lander, 8 p.m.

Class 2A

Rocky Mountain at Tongue River

Carbon County Classic

at Hanna

Rock River vs. Encampment, 12:30 p.m.

Dubois at Hanna, 6:30 p.m.

Bridger Valley Tournament

at Lyman/Mountain View

G1: Big Piney at Lyman, 5:30 p.m.

G2: Farson vs. Wind River, 5:30 p.m. (at Lyman)

G3: Cokeville at Mountain View, 5:30 p.m.

G4: Kemmerer vs. Green River, 5:30 p.m. (at Mountain View)

Coal Miners Classic

at Wright

Wheatland at Wright, 11 a.m.

Big Horn vs. Glenrock, 12:30 p.m.

Greybull vs. Wheatland, 2 p.m.

Big Horn vs. Lusk, 3:30 p.m.

Glenrock vs. Greybull, 5 p.m.

Lusk at Wright, 8 p.m.

Winter Classic

at Burns

Pine Bluffs vs. Moorcroft, 10:30 a.m.

Shoshoni at Burns, 1:30 p.m.

Southeast vs. Wyoming Indian, 1:30 p.m.

Moorcroft vs. Saratoga, 4:30 p.m.

Shoshoni vs. Lingle-Ft. Laramie, 6 p.m.

Pine Bluffs vs. Snake River, 6 p.m.

Wyoming Indian at Burns, 9 p.m.

Southeast vs. Saratoga, 9 p.m.

Upton Tournament

WHO’S HERE: Upton, Sundance, Hulett, Midwest, Kaycee, Ten Sleep, Arvada-Clearmont, NSI Academy

Saturday

Casper Invitational

Rock Springs vs. Star Valley, noon (at Kelly Walsh)

Jackson vs. Sheridan, noon (at Natrona County)

Riverton vs. Evanston, 4:30 p.m. (at Casper College)

Laramie at Kelly Walsh, 6 p.m.

Sheridan at Natrona County, 6 p.m.

Gillette Invitational

Cheyenne East vs. Bismarck (N.D.) Century, 11 a.m. (at Thunder Basin)

Cheyenne Central vs. Bismarck (N.D.) Legacy, 2:30 p.m. (at Thunder Basin)

Rapid City (S.D.) Central at Thunder Basin, 6:30 p.m.

Scottsbluff, Neb. at Gillette, 6:30 p.m.

Interstate

Torrington at Chadron, Neb.

Newcastle at Custer, S.D.

St. Stephens vs. TBA (at Billings, Mont.)

Guernsey at Minatare, Neb.

East-West Classic

at Cody

Buffalo vs. Pinedale, 9:30 a.m.

Douglas at Cody, 11 a.m.

Rawlins vs. Powell, 12:30 p.m.

Buffalo vs. Lander, 2 p.m.

Douglas vs. Pinedale, 3:30 p.m.

Rawlins at Cody, 5 p.m.

Class 2A

Tongue River at Lovell

Carbon County Classic

at Encampment

Rock River vs. Cheyenne South JV, 9 a.m.

Dubois at Encampment, 9 a.m.

Hanna vs. Hayden, Colo., noon

Dubois vs. Cheyenne South JV, noon

Hanna vs. Rock River, 3 p.m.

Hayden, Colo. at Encampment, 3 p.m.

Bridger Valley Tournament

at Lyman/Mountain View

G5: G1 loser vs. G2 loser, 8 a.m. (at Lyman)

G6: G3 loser vs. G4 loser, 8 a.m. (at Mountain View)

G7: G1 winner vs. G2 winner, 9:30 a.m. (at Lyman)

G8: G3 winner vs. G4 winner, 9:30 a.m. (at Mountain View)

G9: 7th place, G5 loser vs. G6 loser, 2 p.m.

G10: 5th place, G5 winner vs. G6 winner, 2 p.m.

G11: 3rd place, G7 loser vs. G8 loser, 5:30 p.m.

G12: Championship, G7 winner vs. G8 winner, 5:30 p.m.

Coal Miners Classic

at Wright

Greybull at Wright, 9:30 a.m.

Wheatland vs. Glenrock, 11 a.m.

Greybull vs. Lusk, 12:30 p.m.

Wheatland vs. Big Horn, 2 p.m.

Glenrock at Wright, 3:30 p.m.

Winter Classic

at Burns

Moorcroft vs. Wyoming Indian, 11:30 a.m.

Lingle-Ft. Laramie vs. Snake River, 11:30 a.m.

Southeast vs. Shoshoni, 2:30 p.m.

Pine Bluffs vs. Saratoga, 2:30 p.m.

Snake River at Burns, 5:30 p.m.

Lingle-Ft. Laramie vs. Saratoga, 7 p.m.

Upton Tournament

WHO’S HERE: Upton, Sundance, Hulett, Midwest, Kaycee, Ten Sleep, Arvada-Clearmont, NSI Academy

Outbrain