WyoVarsity logo

Pine Bluffs 91, Tongue River 53

Thursday, at Dayton

Pine Bluffs scoring: Haize Fornstrom 19, Andrew Fornstrom 18, Hunter Jeffres 14, Tucker Norman 13, Wyatt Fornstrom 10, Brian Steger 4, Doug Fornstrom 3, Justus Golding 3, Donte Jacobsen 3, Michael Shain 2, Brad Shmidl 2.

Tuesday

Interclass

Newcastle 72, Lusk 47

Thursday

Cheyenne Invite

Fort Collins, Colo. 64, Evanston 56

Sheridan 54, Kelly Walsh 30

Green River 61, Laramie 59

Cheyenne East 88, Rock Springs 80

Cheyenne Central 62, Natrona County 38

Cheyenne South 60, Riverton 46

Class 1A

Encampment 81, Rock River 47

Interclass

Moorcroft at Hulett, (n)

Big Piney 76, Pinedale 71

Hanna 60, Wheatland sophomores 36

Cody JV 55, St. Stephens 45

Interstate

Newell, S.D. 47, Sundance 45

Upton 59, Lead-Deadwood, S.D. 29

North-South Challenge

at Big Horn/Tongue River/Kaycee

Kaycee 63, Southeast 46

Pine Bluffs 91, Tongue River 53

Big Horn 62, Burns 39

Big Horn Basin Shootout

at Worland/Thermopolis

G1: Lovell 58, Thermopolis 34

Friday

Cheyenne Invite

Riverton vs. Fort Collins, Colo., 12:30 p.m.

Laramie vs. Evanston, 2 p.m.

Sheridan vs. Green River, 3:30 p.m.

Rock Springs at Cheyenne Central, 6:30 p.m.

Kelly Walsh at Cheyenne South, 6:30 p.m.

Natrona County at Cheyenne East, 8 p.m.

Big Horn Basin Shootout

at Worland/Thermopolis

G2: Wind River vs. Greybull, 9:30 a.m.

G3: Powell vs. Riverside, 11 a.m.

G4: Cody vs. Shoshoni, 11 a.m.

G5: Glenrock at Worland, 12:30 p.m.

G6: Wyoming Indian vs. Burlington, 12:30 p.m.

Ten Sleep vs. Powell JV, 12:30 p.m.

G7: Lander vs. Rocky Mountain, 2 p.m.

G8: Buffalo vs. Wright, 2 p.m.

G9: G2 loser vs. G3 loser, 3:30 p.m.

G10: Thermopolis vs. G4 loser, 3:30 p.m.

G11: G5 loser vs. G7 loser, 5 p.m.

G12: G6 loser vs. G8 loser, 5 p.m.

Ten Sleep at Worland JV, 5 p.m.

G13: G2 winner vs. G3 winner, 6:30 p.m.

G14: Lovell vs. G4 winner, 6:30 p.m.

G15: G5 winner vs. G7 winner, 8 p.m.

G16: G6 winner vs. G8 winner, 8 p.m.

North/South Challenge

at Tongue River/Big Horn

Burns at Tongue River, 10:30 a.m.

Pine Bluffs at Big Horn, 11:30 a.m.

Lusk vs. Kaycee, 1 p.m.

Southeast vs. Thunder Basin JV, 1:30 p.m.

Burns vs. Thunder Basin JV, 5 p.m.

Lusk at Big Horn, 7 p.m.

Pine Bluffs vs. Kaycee, 7 p.m.

Southeast at Tongue River, 8 p.m.

Pinedale Invitational

Farson at Pinedale, noon

Cokeville vs. Kemmerer, noon

Snake River vs. Big Piney, 3 p.m.

Cokeville at Pinedale, 7:30 p.m.

Big Piney vs. Farson, 7:30 p.m.

Class 3A

Rawlins at Mountain View

Class 3A East

Torrington at Newcastle

Class 1A

Dubois at Midwest

Class 1A Northeast

Hulett at NSI Academy

Class 1A Southwest

Encampment at Saratoga

Interstate

Crawford (Neb.) at Lingle-Ft. Laramie

Guernsey at Morrill (Neb.)

Saturday

Cheyenne Invite

Green River vs. Fort Collins, Colo., 10:30 a.m.

Riverton at Laramie, 11:30 a.m.

Sheridan vs. Rock Springs, noon

Evanston at Cheyenne East, 1:30 p.m.

Kelly Walsh at Cheyenne Central, 3 p.m.

Natrona County at Cheyenne East, 4:30 p.m.

Big Horn Basin Tournament

at Lovell/Rocky Mountain

WHO'S HERE: Buffalo, Burlington, Cody, Glenrock, Greybull, Lander, Lovell, Powell, Riverside, Rocky Mountain, Shoshoni, Ten Sleep, Thermopolis, Wind River, Worland, Wright, Wyoming Indian.

Pinedale Invite

Snake River vs. Kemmerer, 9:30 a.m.

Cokeville vs. Big Piney, 9:30 a.m.

Snake River at Pinedale, 5 p.m.

Kemmerer vs. Farson, 5 p.m.

North-South Challenge

at Tongue River/Big Horn/Kaycee

Pine Bluffs vs. Thunder Basin JV, 11:30 a.m.

Burns at Kaycee, 11:30 a.m.

Southeast at Big Horn, 1 p.m.

Lusk at Tongue River, 2:30 p.m.

Class 3A

Rawlins at Star Valley

Class 3A East

Douglas at Wheatland

Class 3A West

Mountain View at Lyman

Class 1A

Dubois at Arvada-Clearmont

Rock River at Meeteetse

Saratoga at Hanna

Class 1A Northeast

Midwest at NSI Academy

Class 1A Southeast

Guernsey at Lingle-Ft. Laramie

Interstate

Jackson at Driggs (Idaho) Teton

Newcastle at Gering (Neb.)

0
0
0
0
0

Load comments