WyoVarsity logo

Monday

Class 1A Northeast

Hulett 69, Midwest 60

Interclass

St. Stephens 100, Wyoming Indian JV 78

Guernsey at Douglas JV, (n)

Tuesday

Class 3A East

Buffalo 69, Thermopolis 25

Class 2A Northeast

Wright 68, Sundance 33

Class 2A Northwest

Shoshoni 49, Riverside 35

Interclass

Cheyenne East sophomores 72, Hanna 59

Interstate

Saratoga 61, Walden (Colo.) North Park 36

Hulett 84, Edgemont, S.D. 69

Wednesday

Class 1A Southwest

Cokeville 71, Farson 66, OT

Thursday

Class 4A East

Cheyenne East 70, Cheyenne Central 59

Class 4A West

Green River 78, Rock Springs 69

Class 3A East

Buffalo 54, Worland 42

Class 1A Northeast

Kaycee 74, NSI Academy 18

Friday

Class 4A East

Sheridan 67, Cheyenne South 54

Laramie 66, Gillette 65

Cheyenne East 71, Thunder Basin 65

Class 4A West

Kelly Walsh 52, Evanston 51

Natrona County 63, Jackson 25

Class 3A East

Rawlins 73, Thermopolis 35

Douglas 48, Worland 43

Wheatland 60, Torrington 59, 2OT

Class 3A West

Cody 61, Riverton 51

Lander 58, Powell 57

Star Valley 49, Lyman 25

Mountain View 59, Pinedale 50

Class 2A Northeast

Wright 76, Moorcroft 37

Upton 55, Big Horn 52

Tongue River 81, Sundance 56

Class 2A Southeast

Pine Bluffs 75, Southeast 60

Glenrock 66, Lusk 24

Class 2A Northwest

Lovell 69, Shoshoni 36

Greybull 72, Riverside 32

Class 2A Southwest

Wind River 69, Wyoming Indian 59

Big Piney 69, Kemmerer 47

Class 1A Northeast

Hulett 102, Arvada-Clearmont 72

Class 1A Southeast

Hanna 68, Guernsey 44

Class 1A Northwest

Burlington 86, St. Stephens 57

Meeteetse 71, Dubois 43

Class 1A Southwest

Farson 71, Snake River 45

Class 1A

Kaycee 87, Saratoga 46

Interclass

Burns 47, Lingle-Ft. Laramie 39

Ten Sleep at Rocky Mountain JV, (n)

Saturday

Class 4A East

Sheridan 78, Laramie 57

Cheyenne South 83, Gillette 79

Cheyenne Central 69, Thunder Basin 51

Class 4A West

Evanston 59, Natrona County 54

Kelly Walsh 55, Jackson 36

Class 3A East

Rawlins 58, Torrington 36

Buffalo 58, Wheatland 31

Douglas 76, Newcastle 70, 2OT

Class 3A West

Powell 50, Riverton 47

Lander 55, Cody 50

Star Valley 52, Mountain View 47

Pinedale 76, Lyman 51

Class 2A Northeast

Big Horn 64, Moorcroft 31

Upton 81, Tongue River 57

Class 2A Southeast

Southeast 68, Glenrock 59

Class 2A Northwest

Rocky Mountain 66, Shoshoni 11

Riverside at Lovell, (n)

Class 1A Northeast

Kaycee 73, Hulett 58

Midwest 65, Arvada-Clearmont 36

Class 1A Southeast

Rock River 50, Guernsey 42

Class 1A Northwest

Burlington at Ten Sleep, (n)

St. Stephens at Meeteetse, (n)

Class 1A Southwest

Snake River 54, Encampment 53

Class 1A

Saratoga 70, Hanna 49

Interclass

Pine Bluffs 69, Lingle-Ft. Laramie 23

Cokeville 61, Kemmerer 37

Dubois 74, Fort Washakie JV 73

0
0
0
0
0

Sports Editor

Jack Nowlin returned to the Star-Tribune in 2007 after eight years covering Michigan State University athletics. A Wyoming native, and a graduate of Jeffrey City High School and the University of Wyoming, Jack serves as the Star-Tribune’s sports editor.

Load comments