WyoVarsity logo

Friday

Gillette Relays

Team: Kelly Walsh 290, Thunder Basin 251.5, Green River 222, Laramie 201, Cheyenne Central 200, Cheyenne East 198, Buffalo 68, Cheyenne South 59.5, Riverton 52, Sheridan 42, Newcastle 26.

200 medley relay: Green River (Michael Richmond, Ethan Moffatt, James King, Lane Hutchison), 1:41.80; Thunder Basin 1:41.96; Kelly Walsh 1:42.36.

800 free relay: Cheyenne East (Jackson Mugg, Grant Schoene, Walker Marshall, Stephen Wessenberg), 7:45.68; Laramie 7:52.90; Kelly Walsh 8:07.30.

400 medley relay: Cheyenne East (Walker Marshall, Micah Turner, Jackson Mugg, Stephen Wessenberg), 4:00.41; Kelly Walsh 4:03.18; Green River 4:03.28.

200 free relay: Thunder Basin (Gunnar Poley, Cole Barton, JR Albers, Ty Conklin), 1:30.91; Laramie 1:32.99; Kelly Walsh 1:33.10.

Diving: Daniel Tyler, TB, 212.15; Christopher Bryce, Lar, 210.50; Braden Corben, TB, 189.95.

200 fly relay: Cheyenne East (Walker Marshall, Micah Turner, Jackson Mugg, Stephen Wessenberg), 1:42.97; Green River 1:44.10; Kelly Walsh 1:44.75.

100 free relay: Kelly Walsh (Kahner Christopherson, Kade Hillibush, Cody Hull, Andrew Ellbogen), :43.90; Laramie :44.55; Thunder Basin :48.15.

200 backstroke relay: Laramie (Chris Bury, Noah Richardson, Logan Pickard, Max DeYoung), 1:44.31; Thunder Basin 1:46.91; Kelly Walsh 1:47.10.

200 breaststroke relay: Kelly Walsh (Kade Hillibush, Cody Hull, Ian Pfaff, Tyler Evenson), 2:00.87; Green River 2:01.95; Thunder Basin 2:13.37.

400 free relay: Laramie (McKay Lake, Connor Fontana, Logan Pickard, Max DeYoung), 3:21.22; Thunder Basin 3:21.75; Cheyenne East 3:26.82.

Saturday

Gillette Pentathlon

Team: Green River 135, Thunder Basin 124, Cheyenne East 97, Kelly Walsh 88, Laramie 79, Cheyenne South 27, Cheyenne Central 2, Sheridan 1.

Pentathlon: Michael Richmond, GR, 4:03.59; Ty Conklin, TB, 4:04.97; Max DeYoung, Lar, 4:05.42; James King, GR, 4:14.73; Jackson Mugg, CE, 4:15.35; Stephen Wessenberg, CE, 4:19.18; Kellen Chadderdon, KW, 4:20.92; Walker Marshall, CE, 4:25.60; JR Albers, TB, 4:26.09; Landon Hoffman, TB, 4:26.55.

Diving: Tyler Williams, TB, 234.30; Corben Vaughn, TB, 221.65; Calvin Speth, KW, 217.40; Chris Bury, Lar, 207.55; Coleton Spalding, GR, 197.40.

Rawlins Pentathlon

Pentathlon: Caleb Huelskamp, Lan, 4:12.70; Carl Krell, Kem, 4:16.11; Ron DeFauw, RS, 4:16.12; Nick Kulow, Lan, 4:26.56; Ryan Brinda, Lan, 4:30.57; Cooper Haycock, Lym, 4:31.69; James Spicer, RS, 4:35.38; Stone Olguin, Lym, 4:39.78; Taylor Harshman, Raw, 4:45.38; Dylan Phillips, Eva, 4:46.42.

0
0
0
0
0

Sports Editor

Jack Nowlin returned to the Star-Tribune in 2007 after eight years covering Michigan State University athletics. A Wyoming native, and a graduate of Jeffrey City High School and the University of Wyoming, Jack serves as the Star-Tribune’s sports editor.

Load comments