Skip to main contentSkip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
agate

Boys basketball scores/schedule

  • Updated
  • 0
WyoVarsity logo

Monday

Interstate

Hemingford, Neb. 47, Lusk 37

Tuesday

Inter-class

Worland 68, Cody 63

Laramie sophs 62, Rock River 56, OT

Riverside 70, Ten Sleep 47

Interstate

Burns 49, Alliance, Neb. 33

Thursday

Inter-class

Cody 53, Powell 49

Greybull 49, Burlington 46

Ten Sleep 48, Shoshoni JV 38

Midwest 54, Wright JV 45

Interstate

Sundance 63, Newell, S.D. 34

Upton 81, Lead-Deadwood, S.D. 33

Friday

Class 3A

Torrington at Newcastle

Class 2A

Wind River 60, Rocky Mountain 56

Class 1A Southeast

Rock River 49, Hanna 46

Class 1A Southwest

Encampment at Saratoga

Inter-class

Jackson at Lander

Riverside at Meeteetse

Cody 55, Lovell 50

Dubois at Fort Washakie

Interstate

Crawford, Neb. 43, Lingle-Fort Laramie 36

Glenrock Quad

Pine Bluffs 87, St. Stephens 68

Pine Bluffs 65, Shoshoni 27

Shoshoni 53, Southeast 38

St. Stephens vs Southeast

Taco John's Invite

at Cheyenne & Laramie

Kelly Walsh 62, Riverton 51

Cheyenne East 65, Rock Springs 36

Douglas 52, Laramie 24

Natrona County 56, Wheatland 35

Windsor, Colo. at Cheyenne South

Laramie 49, Rock Springs 48

Kelly Walsh vs Windsor, Colo.

Sheridan vs Douglas

Natrona County at Cheyenne East

Green River at Cheyenne Central

Riverton at Cheyenne South

Fossil County Classic

at Kemmerer

Evanston 51, Kemmerer 48

Cokeville 59, Star Valley sophs 46

Kemmerer 64, Farson 37

Pinedale Winter Classic

Buffalo 69, Lyman 55

Rawlins 68, Big Piney 35

Worland 71, Mountain View 40

Thermopolis at Pinedale

Powder River Tournament

at Sundance & Moorcroft

Glenrock at Sundance

Thunder Basin JV 62, Big Horn 57

Glenrock vs Thunder Basin JV

Arvada-Clearmont at Sundance

Moorcroft 58, Kaycee 48

Big Horn 74, Arvada-Clearmont 16

Tongue River 70, Gillette sophs 62

Tongue River 67, Kaycee 29

Wright at Moorcroft

Saturday

Class 2A

Greybulll at Wind River

Class 1A Northeast

Midwest at Hulett

Class 1A Northwest

Ten Sleep at Dubois

Class 1A Southeast

Guernsey at Lingle-Fort Laramie

Class 1A

Hanna at Encampment

Inter-class

Meeteetse at St. Stephens

Rock River at Lusk

Wyoming Indian at Lovell

Rocky Mountain at Powell

Interstate

Newcastle at Gering, Neb.

Taco John's Invite

Sheridan vs Rock Springs

Natrona County at Cheyenne Central

Green River vs Wheatland

Kelly Walsh vs Douglas

Riverton vs Wheatland

Windsor, Colo. at Laramie

Sheridan vs Natrona County

Green River at Cheyenne East

Rock Springs at Cheyenne Central

Douglas at Cheyenne South

Fossil County Classic

Cokeville at Kemmerer

Farson vs Star Valley sophs

Cokeville vs Evanston

Powder River Tournament

Upton vs Big Horn

Glenrock vs Kaycee

Thunder Basin JV at Sundance

Arvada-Clearmont at Moorcroft

Tongue River vs Wright

Wright vs Gillette sophs

Gillette sophs at Moorcroft

Pinedale Winter Classic

Thermopois vs Mountain View

Big Piney vs Worland

Buffalo at Pinedale

Rawlins vs Lyman

Thermipolis vs Big Piney

Mountain View vs Buffalo

Rawlins at Pinedale

Worland vs Lyman

0 Comments
0
0
0
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News