Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Boys basketball scores
agate

Boys basketball scores

  • Updated
  • Comments
{{featured_button_text}}
WyoVarsity logo

Tuesday

Class 4A Southeast

Cheyenne Central 66, Laramie 43

Class 3A

Lyman 50, Rawlins 47

Class 2A

Wyoming Indian 71, Riverside 45

Class 1A Northeast

Upton 77, Hulett 28

Midwest 78, NSI Academy 60

Class 1A Southeast

Hanna at Lingle-Fort Laramie, canceled

Class 1A Southwest

Saratoga 42, Encampment 40

Inter-class

Ten Sleep 63, Worland frosh 46

Wednesday

Inter-class

Laramie sophs 76, Rock River 28

Thursday

Class 4A Northwest

Riverton 62, Rock Springs 51

Class 4A Southeast

Cheyenne Central 64, Cheyenne South 56

Cheyenne East 73, Laramie 62

Class 4A Southwest

Evanston 62, Green River 59

Class 3A Northeast

Thermopolis 80, Newcastle 69

Buffalo 54, Douglas 53

Class 3A Southwest

Mountain View 59, Kemmerer 41

Class 2A Northeast

Sundance 66, Wright 29

Class 2A Southwest

Big Piney 77, Wyoming Indian 51

Class 1A Northeast

Upton 76, NSI Academy 32

Inter-class

Burlington 62, Riverside 40

Friday

Class 4A Northeast

Thunder Basin 61, Kelly Walsh 31

Gillette 74, Sheridan 69

Class 4A Northwest

Natrona County 67, Cody 39

Class 4A Southeast

Cheyenne Central 62, Laramie 52

Class 4A Southwest

Star Valley 44, Jackson 31

Class 3A Northwest

Worland 66, Lander 44

Class 3A Southeast

Burns at Rawlins, canceled

Wheatland 67, Torrington 56

Class 3A Southwest

Kemmerer 76, Pinedale 60

Class 3A

Lyman 61, Powell 50

Class 2A Northeast

Sundance 61, Moorcroft 49

Big Horn 60, Wright 34

Class 2A Northwest

Shoshoni 50, Riverside 29

Rocky Mountain 64, Greybull 44

Class 2A Southeast

Pine Bluffs 50, Lusk 30

Class 2A Southwest

Wind River 97, St. Stephens 66

Class 1A Northeast

Kaycee 68, Arvada-Clearmont 19

Hulett 62, NSI Academy 55

Class 1A Northwest

Burlington 64, Meeteetse 57

Class 1A Southeast

Guernsey at Hanna, canceled

Class 1A Southwest

Saratoga 59, Snake River 17

Farson 56, Cokeville 40

Class 1A

Dubois 72, Midwest 21

Encampment 69, Rock River 19

Inter-class

Glenrock 65, Lingle-Fort Laramie 44

Saturday

Class 4A Northeast

Sheridan 58, Thunder Basin 52

Gillette 53, Kelly Walsh 39

Class 4A Northwest

Riverton 49, Natrona County 47

Cody 40, Rock Springs 34

Class 4A Southeast

Cheyenne East 82, Cheyenne South 63

Class 4A Southwest

Green River 65, Jackson 34

Star Valley 57, Evanston 39

Class 3A Northeast

Buffalo 91, Newcastle 63

Class 3A Southeast

Rawlins 60, Wheatland 38

Burns 58, Torrington 51

Class 3A

Powell 55, Mountain View 53, OT

Class 2A Northeast

Tongue River 64, Moorcroft 46

Class 2A Southwest

Wyoming Indian 78, St. Stephens 56

Class 2A

Greybull 51, Big Horn 48

Shoshoni 48, Wind River 46

Class 1A Northeast

Arvada-Clearmont at Midwest, (n)

Class 1A Northwest

Meeteetse 65, Dubois 60, OT

Burlington 73, Ten Sleep 28

Class 1A Southeast

Guernsey 62, Rock River 37

Class 1A Southwest

Saratoga 22, Farson 21

Cokeville 58, Snake River 23

Class 1A

Encampment 53, Hanna 27

Inter-class

Pine Bluffs 74, Lingle-Fort Laramie 32

Southeast 66, Glenrock 45

Sundance 77, Hulett 37

0
0
0
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News