Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Girls basketball scores
agate

Girls basketball scores

  • Updated
  • Comments
{{featured_button_text}}
WyoVarsity logo

Tuesday

Class 4A Southeast

Cheyenne Central 41, Laramie 38

Class 3A

Rawlins 51, Lyman 46

Class 2A

Wyoming Indian at Riverside, canceled

Class 1A Northeast

Upton 57, Hulett 10

Class 1A Southeast

Hanna at Lingle-Fort Laramie, canceled

Class 1A Southwest

Saratoga 43, Encampment 34

Inter-class

Worland frosh def. Ten Sleep

Wednesday

Inter-class

Rock River at Laramie sophs, canceled

Thursday

Class 4A Southeast

Cheyenne South 45, Cheyenne Central 43

Cheyenne East 58, Laramie 51

Class 4A Northwest

Riverton 28, Rock Springs 19

Class 4A Southwest

Green River 53, Evanston 30

Class 3A Northeast

Newcastle 44, Thermopolis 29

Douglas 72, Buffalo 22

Class 3A Southwest

Mountain View 55, Kemmerer 28

Class 2A Northeast

Sundance 61, Wright 20

Class 2A Southwest

Wyoming Indian 65, Big Piney 50

Inter-class

Riverside 45, Burlington 42

Interstate

Harding County, S.D. 54, Hulett 10

Friday

Class 4A Northeast

Thunder Basin 64, Kelly Walsh 45

Gillette 65, Sheridan 42

Class 4A Northwest

Natrona County 49, Cody 46

Class 4A Southeast

Laramie 61, Cheyenne Central 55

Class 4A Southwest

Star Valley 36, Jackson 18

Class 3A Northwest

Worland 36, Lander 34

Class 3A Southeast

Burns at Rawlins, canceled

Wheatland 51, Torrington 45

Class 3A Southwest

Pinedale 69, Kemmerer 38

Class 3A

Powell 66, Lyman 58

Class 2A Northeast

Moorcroft 50, Sundance 46

Big Horn 37, Wright 33

Class 2A Northwest

Shoshoni 46, Riverside 40

Rocky Mountain 61, Greybull 26

Class 2A Southeast

Lusk 47, Pine Bluffs 37

Class 1A Northeast

Kaycee 50, Arvada-Clearmont 15

Class 1A Northwest

Burlington 56, Meeteetse 51

Class 1A Southeast

Guernsey at Hanna, canceled

Class 1A Southwest

Saratoga 48, Snake River 41

Cokeville 63, Farson 48

Class 1A

Midwest 40, Dubois 35

Encampment at Rock River, (n)

Inter-class

Lovell 50, Wyoming Indian 46

Lingle-Fort Laramie 49, Glenrock 41

Interstate

Upton 63, Lead-Deadwood, S.D. 36

Saturday

Class 4A Northeast

Thunder Basin 66, Sheridan 30

Gillette 46, Kelly Walsh 42

Class 4A Northwest

Natrona County 78, Riverton 8

Cody 62, Rock Springs 28

Class 4A Southeast

Cheyenne East 58, Cheyenne South 33

Class 4A Southwest

Green River 63, Jackson 45

Star Valley 33, Evanston 28

Class 3A Northeast

Newcastle 51, Buffalo 46

Class 3A Southeast

Wheatland 47, Rawlins 37

Torrington 74, Burns 53

Class 3A

Mountain View 37, Powell 26

Class 2A Northeast

Moorcroft 54, Tongue River 34

Class 2A

Big Horn 57, Greybull 56, 3OT

Shoshoni 51, Wind River 26

Class 1A Northeast

Arvada-Clearmont 38, Midwest 22

Class 1A Northwest

Meeteetse 61, Dubois 25

Burlington 56, Ten Sleep 34

Class 1A Southeast

Rock River 48, Guernsey 20

Class 1A Southwest

Saratoga 35, Farson 34

Cokeville 67, Snake River 34

Class 1A

Hanna 43, Encampment 36

Inter-class

Worland JV at Wyoming Indian, canceled

Pine Bluffs 50, Lingle-Fort Laramie 41

Southeast 47, Glenrock 32

Sundance 43, Hulett 14

0
0
0
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News