{{featured_button_text}}
WyoVarsity logo

Friday

Gillette Double Dual

Laramie 113, Gillette 60; Thunder Basin 95, Gillette 74; Laramie 104, Thunder Basin 77.

Sheridan Double Dual

Sheridan 102, Natrona County 26; Cheyenne East 111, Sheridan 64; Cheyenne East 134, Natrona County 25.

Saturday

Sheridan Invitational

Team: Laramie 314.5, Kelly Walsh 260, Thunder Basin 210.5, Cheyenne East 204, Gillette 167, Sheridan 78, Buffalo 67, Natrona County 24.

200 medley relay: Laramie (Max DeYoung, Chris Bury, Noah Richardson, Colton Drury) 1:57.19; Kelly Walsh 1:58.21; Cheyenne East 2:01.86

200 free: Gunnar Poley, TB, 2:09.05; Connor Fontana, Lar, 2:10.82; Grant Schoene, CE, 2:12.35

200 IM: Kellen Chadderdon, KW, 2:18.54; Caden Morton, Gil, 2:28.28; JR Albers, TB, 2:32.79; Noah Richardson, Lar, 2:32.79

50 free: Walker Marshall, CE, :25.72; Colton Drury, Lar, :26.37; Caleb Carsrud, TB, :27.01

diving: Chris Bury, Lar, 428.90; Corben Vaughn, TB, 378.15; Dylan Bressler, Lar, 357.90

100 fly: Jonas Armstrong, KW, 1:03.99; Walker Marshall, CE, 1:05.31; JR Albers, TB, 1:07.45

100 free: Max DeYoung, Lar, :53.72; Ian Pfaff, KW, :55.24; Gunnar Poley, TB, :57.70

400 free: Collin Fontana, Lar, 4:41.33; Grant Schoene, CE, 4:41.38; Connor Fontana, Lar, 4:56.59

200 free relay: Kelly Walsh (Ian Pfaff, Carter Mahoney, Hudson Billings, Painter Stone) 1:46.76; Thunder Basin 1:48.80; Laramie 1:50.10

100 back: Max DeYoung, Lar, :59.47; Kellen Chadderdon, KW, 1:05.00; Cameron Stout, CE, 1:06.65

100 breast: Caden Morton, Gil, 1:15.20; Ian Pfaff, KW, 1:15.45; Trey Turner, CE, 1:17.76

400 free relay: Laramie (Connor Fontana, Collin Fontana, Noah Richardson, Max DeYoung) 3:54.68; Kelly Walsh 3:57.34; Thunder Basin 4:00.53

Powell Invitational

Team: Lander 333, Powell 243, Riverton 183, Sublette County 171, Worland 140, Douglas 110, Newcastle 86, Cody 56.

200 medley relay: Riverton (Trystan Gorley, Nate Shroyer, Drew Shroyer, Ashton Settlemire) 1:55.73; Worland 1:56.49; Lander 1:56.53

200 free: Jonny Kulow, Lan, 1:53.07; Nile Debebe, SC, 2:06.89; Nate Johnston, Pow, 2:07.06

200 IM: Nick Kulow, Lan, 2:09.13; Richard Spann, Pow, 2:16.04; Preston Plainsted, Lan, 2:27.49

50 free: Zayne Cooper, Wor, :23.27; Ryan Brinda, Lan, :24.00; Nolan McFadden, Lan, :24.71

diving: Preston Plaisted, Lan, 217.80; Bryce Hogen, Pow, 182.45; Diamond Hill, Wor, 140.90

100 fly: Caleb Huelskamp, Lan, :59.70; Nate Shroyer, Riv, 1:07.24; Jeffrey Cuevas, Dou, 1:07.77

100 free: Ryan Brinda, Lan, :51.15; Zayne Cooper, Wor, :51.99; Ashton Settlemire, Riv, :55.87

500 free: Jonny Kulow, Lan, 5:16.85; Richard Spann, Pow, 2:15.48; Trenton Wilson, Pow, 6:05.13

200 free relay: Lander (Ryan Brinda, Nolan McFadden, Nick Kulow, Caleb Huelskamp) 1:35.90; Worland 1:42.99; Sublette County 1:43.20

100 back: Caleb Huelskamp, Lan, :55.84; Nolan McFadden, Lan, :58.84; James Cox, New, 1:10.54

100 breast: Nick Kulow, Lan, 1:05.67; Nate Shroyer, Riv, 1:08.13; Tony Back, Dou, 1:17.46

400 free relay: Lander (Nick Kulow, Preston Plaisted, Ryan Brinda, Colton Wietzki) 3:31.42; Riverton 3:53.53; Powell 3:54.44

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0

Sports Editor

Jack Nowlin returned to the Star-Tribune in 2007 after eight years covering Michigan State University athletics. A Wyoming native, and a graduate of Jeffrey City High School and the University of Wyoming, Jack serves as the Star-Tribune’s sports editor.

Load comments