{{featured_button_text}}
WyoVarsity logo

Tuesday

Boys

Thunder Basin 3, Kelly Walsh 2

Singles

No. 1: Jackson Voigt, TB, def Buck Harris, 5-7, 6-4, 6-3

No. 2: Austin Putnam, KW, def Jordan Klaassen, 6-3, 2-6, 7-6 (7-2)

Doubles

No. 1: Joel Klaassen/Mason Miller, TB, def Drew Rasmussen/Jackson Catchpole, 6-2, 6-1

No. 2: Isaac Lass/Carson Hanson, TB, def Parker Phillips/Colton Allaire, 6-2, 6-4

No. 3: Brentan Brown/Ethan Spicer, KW, def Luke Lass/Matt Mobley, 6-1, 6-4

Gillette 3, Kelly Walsh 2

Singles

No. 1: Miles Veyna, Gil, def Buck Harris, 7-5, 4-6, 6-2

No. 2: Tanner Lemm, Gil, def Austin Putnam, 6-0, 2-6, 6-2

Doubles

No. 1: Jefferson Neary/Austin Robertson, Gil, def Drew Rasmussen/Jackson Catchpole, 7-6 (7-3), 6-0

No. 2: Parker Phillips/Colton Allaire, KW, def Jason Fink/Logan Dymond, 6-0, 7-5

No. 3: Brentan Brown/Ethan Spicer, KW, def Marcus Sarvey/Tully Allison, 6-3, 7-6 (9-7)

Gillette 5, Natrona County 0

Singles

No. 1: Miles Veyna, Gil, def Davis Knight, 6-0, 6-0

No. 2: Tanner Lemm, Gil, def Bridger Myers, 6-3, 6-1

Doubles

No. 1: Jefferson Neary/Austin Robertson, Gil, def Mason Aune/William Ratchford, 6-0, 6-0

No. 2: Jason Fink/Logan Dymond, Gil, def Kyler Syverson/William Neumiller, 6-2, 6-1

No. 3: Marcus Sarvey/Tully Allison, Gil, def Kyler Parry/Ethan Jones, 6-0, 6-0

Thunder Basin 5, Natrona County 0

Singles

No. 1: Jackson Voigt, TB, def Max Radosevich, 6-1, 6-0

No. 2: Jordan Klaassen, TB, def Davis Knight, DF

Doubles

No. 1: Joel Klaassen/Mason Miller, TB, def Bridger Myers/William Ratchford, 6-1, 6-1

No. 2: Isaac Laas/Carson Hanson, TB, def Kyler Syverson/Mason Aune, 6-1, 6-0

No. 3: Luke Lass/Matt Mobley, TB, def Kyler Parry/Ethan Jones, 6-0, 6-2

You have free articles remaining.

Become a Member

Girls

Kelly Walsh 3, Thunder Basin 2

Singles

No. 1: Finley Klinger, KW, def Kinsley Larson, 6-1, 6-2

No. 2: Lily Putnam, KW, def Maggie Bruse, 6-0, 6-0

Doubles

No. 1: Alyson Borchers/Kim Kern, TB, def Gabby Blumberg/Katelyn Lane, 6-3, 6-7 (5-7), 6-2

No. 2: Alexa Kuhbacher/Autumn Lund, TB, def Kylie Dray/Isabel Rieker, KW, 7-6 (10-8), 6-3

No. 3: Kaylah Allsop/Malan Wilson, KW, def Katie Bruse/Ali Morgan, 6-4, 6-4

Kelly Walsh 5, Gillette 0

Singles

No. 1: Finley Klinger, KW, def Allison Hays, 6-0, 6-2

No. 2: Lily Putnam, KW, def Alexa Richert, 6-0, 6-0

Doubles

No. 1: Gabby Blumberg/Katelyn Lane, KW, def Livia Castellanos/Abi Neary, 6-2, 6-4

No. 2: Kylie Dray/Isabel Rieker, KW, def Taylor Kannapel/Mari Bouzis, 6-0, 6-1

No. 3: Ava Allsop/Camden Ballard, KW, def Isabell St. Martin/Chloe Rankin, 6-1, 6-1

Gillette 3, Natrona County 2

Singles

No. 1: Allison Hays, Gil, def Keating Chase, 6-0, 6-0

No. 2: Alexa Richert, Gil, def Elena Galles, 6-3, 6-2

Doubles

No. 1: Livia Castellanos/Abi Neary, Gil, def Brooklynn Colling/Taylin Smith, 6-0, 6-4

No. 2: Taylor Bundy/Sydney Rizzi, NC, def Taylor Kannapel/Mari Bouzis, 7-5, 6-3

No. 3: Breanna Flesvig/Reece Potter, NC, def Isabell St. Martin/Chloe Rankin, 6-2, 6-2

Thunder Basin 5, Natrona County 0

Singles

No. 1: Kinsely Larson, TB, def Keating Chase, 6-2, 6-1

No. 2: Maggie Bruse, TB, def Elena Galles, 6-0, 7-6 (8-6)

Doubles

No. 1: Alyson Borchers/Kim Kern, TB, def Brooklynn Colling/Taylin Smith, 6-0, 6-2

No. 2: Alexa Kuhbacher/Autumn Lund, TB, def Taylor Bundy/Sydney Rizzi, 6-0, 6-2

No. 3: Katie Bruse/Ali Morgan, TB, def Breanna Flesvig/Reece Potter, 6-4, 6-1

Coming Soon: Sign up to get our weekly Prep Sports newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0

Load comments