Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
2021 state track & field final team standings
0 Comments
agate

2021 state track & field final team standings

  • Updated
  • 0
{{featured_button_text}}
State Track and Field

Runners round the curve oo the second lap of the Class 3A girls 1600-meter run Saturday at the 2021 Wyoming State High School Track & Field Championships at Harry Geldien Stadium in Casper.

2021 Wyoming State High School Track & Field Championships

CLASS 4A

Girls

Team: Cheyenne Central 85.5; Gillette 82; Kelly Walsh 80; Natrona County 62; Laramie 60; Sheridan 57; Thunder Basin 55.5; Cheyenne East 48; Jackson 43; Cody 35.5; Star Valley 23.5; Evanston 23; Cheyenne South 20; Riverton 13; Green River 10; Rock Springs 4.

Boys

Team: Sheridan 130.5; Natrona County 82; Kelly Walsh 70; Star Valley 59; Gillette 50.5; Cheyenne East 44.5; Thunder Basin 42; Laramie 41; Evanston 40; Cheyenne Central 35.5; Jackson 29; Cody 26; Green River 22; Rock Springs 17; Riverton 13.

CLASS 3A

Girls

Team: Powell 105; Buffalo 71; Douglas 66; Mountain View 63.5; Wheatland 63; Torrington 58.5; Lyman 55; Rawlins 53; Lander 49; Burns 27; Lovell 25; Kemmerer 24; Pinedale 19; Newcastle 9; Thermopolis 8; Worland 4.

Boys

Team: Lander 113; Mountain View 108; Lovell 84; Lyman 55.5; Rawlins 55; Douglas 50.8; Powell 47; Burns 38.3; Buffalo 36; Wheatland 33; Worland 30.5; Newcastle 15.5; Pinedale 15; Kemmerer 11; Thermopolis 6; Torrington 2.3.

CLASS 2A

Girls

Team: Tongue River 158; Glenrock 81.5; Pine Bluffs 76.5; Big Piney 56; Big Horn 48; Moorcroft 46; Rocky Mountain 41.5; Wright 33; Riverside 29; Shoshoni 28; Sundance 26; Wyoming Indian 25; Wind River 22.5; Lusk 18; Greybull 8; St. Stephens 4.

Boys

Team: Rocky Mountain 161; Big Horn 113; Tongue River 108; Big Piney 59.5; Sundance 37.5; Wright 37; Lusk 31; Wind River 31; Riverside 27.5; Greybull 26; Glenrock 23.5; Shoshoni 13; Wyoming Indian 5.

CLASS 1A

Girls

Team: Cokeville 115; Southeast 91; Kaycee 65; Hanna 64; Ten Sleep 60; Saratoga 54; Burlington 51; Lingle-Fort Laramie 38; Hulett 38; Meeteetse 33; Encampment 30; Snake River 21; Upton 16; Dubois 9; Rock River 7; Farson 5; Guernsey 1; Western Heritage Lutheran Academy 1.

Boys

Team: Burlington 110; Cokeville 108; Upton 74.5; Saratoga 69; Lingle-Fort Laramie 64; Meeteetse 41; Western Heritage Lutheran Academy 40; Southeast 33; Encampment 26; Farson 25; Dubois 24; Snake River 23; Hulett 17; Ten Sleep 17; Guernsey 13.5; Kaycee 13

0 Comments
0
0
1
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News