Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Prep volleyball scores/schedule
0 Comments
agate

Prep volleyball scores/schedule

  • Updated
  • 0
{{featured_button_text}}
NC v KW volleyball

Natrona County and Kelly Walsh teams huddle before their match Sept. 9 at NC's Jerry Dalton Gym in Casper.

Tuesday

Class 4A Northwest

Cody 3, Riverton 0 (25-6, 25-7, 25-18)

Class 4A Southwest

Star Valley 3, Evanston 0 (25-14, 25-23, 25-20)

Class 2A Northwest

Riverside 3, Greybull 0 (25-16, 25-10, 25-14)

Inter-class

Wheatland 3, Glenrock 0 (25-17, 25-15, 25-21)

Interstate

Mitchell, Neb. 3, Southeast 1 (22-25, 25-18, 25-21, 25-11)

Thursday

Class 4A Northwest

Natrona County 3, Rock Springs 0 (25-21, 25-22, 25-17)

Class 4A Southwet

Evanston 3, Green River 0 (25-15, 25-12, 25-15)

Class 3A Northwest

Lander 3, Worland 0 (25-11, 25-12, 25-17)

Class 3A Southwest

Pinedale 3, Kemmerer 2 (18-25, 25-16, 20-25, 25-17, 15-12)

Class 2A Northeast

Big Horn 3, Tongue River 0 (25-18, 25-19, 25-19)

Class 2A Southwest

Shoshoni 3, Wind River 0 (25-19, 25-19, 25-8)

Inter-class

Cody 3, Powell 1 (17-25, 25-20, 25-20, 25-20)

Mountain View 3, Big Piney 0 (25-18, 25-9, 25-7)

Sundance 3, Hulett 1 (20-25, 25-17, 25-15, 25-15)

Wyoming Indian 3, Dubois 0 (25-15, 25-9, 25-19)

Rock River 3, Guernsey 0 (25-16, 25-13, 25-7)

Meeteetse 3, Rocky Mountain 2 (22-25, 25-23, 25-19, 26-28, 19-17)

Friday

Class 4A Southwest

Green River at Jackson

Class 3A Northeast

Buffalo at Thermopolis

Class 3A Southeast

Wheatland at Burns

Class 3A

Torrington at Newcastle

Class 2A Northeast

Wright at Moorcroft

Class 2A Northwest

Greybull at Rocky Mountain

Riverside at Shoshoni

Class 2A Southwest

St. Stephens at Big Piney

Class 1A Northeast

Hulett at Upton

Class 1A Northwest

Burlington at Dubois

Class 1A Southwest

Saratoga at Snake River

Class 1A

Encampment at Hanna

Inter-class

Lusk at Lingle-Fort Laramie

Pine Bluffs at Southeast

Lovell at Meeteetse

Cokeville at Lyman

Interstate

Kemmerer at Manila, Utah

Friday-Saturday

Casper Invite

Pool play Friday; bracket play Saturday

POOL A: Thunder Basin, Evanston, Cheyenne South, Big Horn

POOL B: Laramie, Riverton, Sheridan, Douglas

POOL C: Natrona County, Cheyenne East, Gillette, Rawlins

POOL D: Kelly Walsh, Cheyenne Central, Rock Springs, Worland

Saturday

Class 3A

Newcastle at Wheatland

Powell at Buffalo

Class 2A Northeast

Tongue River at Sundance

Class 2A

Wyoming Indian at Riverside

Rocky Mountain at Wind River

Class 1A Northwest

Ten Sleep at Dubois

Class 1A Southwest

Saratoga at Cokeville

Encampment at Cokeville

Class 1A

Rock River at Arvada-Clearmont

Inter-class

Meeteetse at St. Stephens

Greybull at Lovell

Tiger Invitational

at Lusk

WHO'S HERE: Lusk, Wright, Southeast, Upton, Lingle-Fort Laramie, Hanna, Guernsey, Moorcroft, Pine Bluffs, Hulett

0 Comments
0
0
0
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News