Class 4A regional wrestling results
agate

Class 4A regional wrestling results

{{featured_button_text}}
WyoVarsity logo

Class 4A East

at Cheyenne Central

Team: Cheyenne East 240.5, Thunder Basin 207, Sheridan 204.5, Cheyenne Central 127, Gillette 79, Cheyenne South 43.

Semifinals

106: Isaac Lopez, CC, pin Kolten Powers, She, 3:45; Landon Wood, She, pin Darron Provost, Gil, 2:00; 113: Landon Trujillo, CE, dec Rudy Osborne, She, 4-1; David Stice, CE, dec Adam Roberts, CC, 11-9 (SV); 120: Amos Solano, CE, pin Gabe Trujillo, CS, 2:34; Seamus Casey; TB, dec Lucas Robinett, CS, 6-4; 126: Hunter Goodwin, She, pin Parker Lee, TB, 1:49; Jeric Igo, TB, dec Bryson Vasquez, CE, 4-3; 132: Reese Osborne, She, pin Joshua Morbeto, TB, 1:02; Slater Bates, CC, pin Lucas Hill, Gil, 3:38; 138: Dylan Catlin, TB, pin Tyler Dorrell, CE, 1:43; Aidan Martin, CE, pin Alex Eisenbraun, Gil, 1:04; 145: Johnathan Vroman, CC, dec Cael Porter, TB, 7-2; Colson Coon, She, pin Jason Hoskins, CE, 5:11; 152: Warren Carr, TB, pin Damien Detavernier, She, 1:15; Nathan Lundberg, CC, dec Cade Pugh, CE, 7-3; 160: Jackson Hesford, CE, def Cael Pugh, CE; Brock Steel, She, pin Aden Jorgensen, TB, 1:42; 170: Dawsen Hayden, Gil, pin Blakely Blanchard, CS, 5:59; Hayden Crow, She, dec Blaise Ronnau, CE, 8-6 (SV); 182: Lucas Mizel, CE, pin Jarrod Dilly, CC, 3:30; Cade Happold, CE, dec Christophe Richte, TB, 10-5; 195: Keegan Bartlett, CE, dec Dylan Glick, TB, 10-9; Lane Catlin, TB, dec Joseph Brubeck, CC, 3-0; 220: Bradley Whitright, CE, pin Dylan Skillings, TB, 3:34; Brock Sather, TB, pin Ethan Johnson, She, 3:18; 285: Dalton McInerney, TB, pin Hunter Bjorkquist, CC, 0:29; Justin Vela, She, pin Colter Rankin, Gil, 3:56.

Finals

106: Wood, She, pin Lopez, CC, 5:18; 113: Trujillo, CE, def Stice, CE; 120: Solano, CE, maj dec Casey, TB, 9-0; 126: Goodwin, She, dec Igo, TB, 5-2; 132: Osborne, She, pin Bates, CC, 1:38; 138: Catlin, TB, pin Martin, CE, 2:48; 145: Vroman, CC, dec Coon, She, 9-5; 152: Carr, TB, tech fall Lundberg, CC, 17-1; 160: Hesford, CE, dec Steel, She, 11-6; 170: Crow, She, pin Hayden, Gil, 1:58; 182: Happold, CE, def Mizel, CE; 195: Bartlett, CE, dec Catlin, TB, 3-2; 220: Whitright, CE, dec Sather, TB, 9-4; 285: McInerney, TB, dec Vela, She, 7-0.

Class 4A West

at Natrona County

Team: Green River 220, Kelly Walsh 213, Natrona County 179.5, Evanston 139.5, Rock Springs 136.5, Laramie 44.

Semifinals

106: Thomas Dalton, GR, pin Tate Tromble, NC, 3:33; Trevor Scicluna, GR, dec Gavin Mancini, KW, 3-1; 113: Dominic Martinez, GR, pin Kael Johnson, NC, 1:39; Conner Todd, GR, pin Brandon VanGieson, Eva, 5:25; 120: Clayson Mele, GR, maj dec Lane Jackson, KW, 17-5; Jaxin Moore, Eva, dec Tim Henry, RS, 3-1; 126: Kade Flores, GR, pin Fischer Hawkins, Lar, 0:34; Dylan Brenton, NC, dec Nathaniel Sausedo, NC, 1-0; 132: Jace Palmer, KW, dec Billy Brenton, NC, 12-7 (SV); Zack Vasquez, RS, dec Kyler Henderson, NC, 3-0; 138: Cyruss Meeks, NC, dec Mason Yenney, RS, 11-8; Noah Hone, KW, pin Kendell Cummings, Eva, 5:04; 145: Analu Benabise, KW, pin Giovanni Lucchi, KW, 1:49; Kaeden Wilcox, NC, pin Landon Toth, RS, 0:25; 152: Cash Christensen, RS, tech fall Cory Kaufman, KW, 15-0; Jacob Weipert, GR, dec Sam Henderson, KW, 6-3; 160: Kevin Anderson, KW, pin Wyatt Fletcher, RS, 0:47; Isaac Sell, Lar, pin Jesse Thornton, KW, 1:45; 170: Brendyn Nelson, NC, pin Luke Nathan, KW, 4:35; Rigden Wagstaff, Eva, pin Lance Kettering, RS, 4:15; 182: Payton Tucker, GR, pin Jack Mortimer, NC, 0:22; Vincent Genatone, NC, pin Noah Halsey, KW, 1:28; 195: Kole Kraus, KW, pin Mayson Erickson, Eva, 2:27; Kaden Lloyd, Eva, dec Colter Helm, NC, 9-2; 220: Phoenix Buske, KW, pin Rigan Hoggatt, Eva, 0:30; Sage Wilde, GR, dec Dominic Dockery, NC, 6-1; 285: AJ Kelly, RS, pin Kyler Bartlett, GR, 2:27; Eric Orozco, Eva, pin Connor McBroom, KW, 3:34.

Finals

106: Dalton, GR, def Scicluna, GR; 113: Martinez, GR, def Todd, GR; 120: Mele, GR, pin Moore, Eva, 4:55; 126: Flores, GR, pin Brenton, NC, 3:04; 132: Palmer, KW, dec Vasquez, RS, 11-6; 138: Meeks, NC, dec Hone, KW, 11-2; 145: Benabise, KW, dec Wilcox, NC, 9-4; 152: Weipert, GR, dec Christensen, RS, 3-1; 160: Anderson, KW, dec Sell, Lar, 5-3; 170: Wagstaff, Eva, pin Nelson, NC, 1:58; 182: Tucker, GR, pin Genatone, NC, 1:05; 195: Kraus, KW, maj dec Lloyd, Eva, 14-4; 220: Buske, KW, pin Wilde, GR, 2:42; 285: Kelly, RS, pin Orozco, Eva, 3:55.

1
0
0
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News