Prep wrestling results
agate

Prep wrestling results

{{featured_button_text}}
WyoVarsity logo

Thursday

Sheridan 42, Kelly Walsh 25

Friday

Wheatland 64, Glenrock 18

Shoshoni 36, Lovell 33

Natrona County 50, Douglas 19

152: Karson Ewing, Dou, dec Conner Worthen, 5-4; 160: Kagen Lenzen, Dou, pin Owen Corning, 2:43; 170: Brendyn Nelson, NC, pin Koby Case, 3:04; 182: Vincent Genatone, NC, dec Dawson Stinson, 11-4; 195: Colter Helm, NC, pin Kyle Logar, 4:17; 220: Cody Pinkerton, Dou, pin Blake Birkle, 0:34; 285: D'Anthony Smith, NC, pin Bradyn Matthews, 1:14; 106: Tate Tromble, NC, pin Edgar Diaz, 0:22; 113: Kale Johnson, NC, pin Christian Johnson, 0:54; 120: Rylan Wehr, Dou, tech fall Jayce Berry, 16-0; 126: Nathaniel Sausedo, NC, pin Charlie Koss, 1:58; 132: Kyler Henderson, NC, dec Kaden Ewing, 6-5; 138: Cyruss Meeks, NC, tech fall Keltan Ewing, 17-1; 145: Billy Brenton, NC, dec Devon Swisher, 6-5.

Class 4A East Duals

at Gillette

Cheyenne East 33, Sheridan 30

Sheridan 51, Cheyenne Central 27

Gillette 64, Cheyenne South 7

Cheyenne East 58, Gillette 13

Saturday

Class 4A West Duals

at Rock Springs

Evanston 66, Laramie 9

Green River 69, Laramie 9

Class 4A East Duals

Sheridan 71, Cheyenne South 4

Thunder Basin 57, Cheyenne Central 9

Cheyenne East 39, Thunder Basin 28

Rumble in Rawlins

WHO'S HERE: Rawlins, Douglas, Saratoga, Hanna, Riverton, Natrona County JV.

Greybull Memorial Invitational

Team: Moorcroft 182, Cody 150, Lovell 106, Shoshoni 117.5, Powell 100.5, Thermopolis 96, Greybull/Riverside 77.5, Wind River 71, Lander 57, Rocky Mountain 51, Tongue River 27.5, Dubois 5.

Finals

106: Ethan Crawford, RM, pin Nate Balderas, Pow, 3:09; 113: Sean Buckmiller, Mor, pin Tyzer Isenberger, Mor, 0:45; 120: Nathaniel Boreen, G/R, dec Cardon Mickelson, Lov, 9-5; 126: Quinton Hecker, Lov, dec Wyatt McDermott, The, 3-1; 132: James Knigge, Sho, pin Landon Brownlee, WR, 1:06; 138: Zain Fitzgerald, Cod, dec Felipe Gaytan, G/R, 4-2; 145: Parker Seeley, Mor, maj dec Brady Deming, Cod, 16-2; 152: Tryston Truempler, Sho, dec Kyle Breen, TR, 5-1; 160: Myzek McArthur, Lov, dec Duke Gibble, Sho, 7-4; 170: Jack Sweeney, Lan, pin Charlie Beaudrie, Cod, 1:04; 182: Rowdy Pfeil, Mor, pin Riley Shaffer, The, 0:35; 195: Tate Clutter, G/R, dec Dekken Mayer, Mor, 4-2; 220: Logan Cole, The, dec Parker Schlater, Mor, 6-4; 285: Coy Trainor, Lov, dec Cole Barrett, WR, 0:57.

Southeast Team Duals

at Yoder

Alliance (Neb.) 56, Wheatland 18; Sidney (Neb.) 60, Chadron (Neb.) 23; Burns/Pine Bluffs 39, Bridgeport (Neb.) 33; Mitchell (Neb.) 45, Glenrock 30; Lingle-Fort Laramie 36, Southeast 36; Lusk 38, Morrill (Neb.) 18.

1st: Sidney 46, Alliance 32

3rd: Chadron 31, Wheatland 24

5th: Mitchell 41, Burns/Pine Bluffs 34

7th: Bridgeport 42, Glenrock 24

9th: Lingle-Fort Laramie 54, Lusk 29

11th: Southeast 48, Morrill 18

0
0
0
0
0

Coming Soon: Sign up to get our weekly Prep Sports newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News