Prep wrestling results
agate

Prep wrestling results

  • Updated
{{featured_button_text}}
WyoVarsity logo

Tuesday

Natrona County 76, Cheyenne South 0

152: Kaeden Wilcox pin Gabe Pino, 1:15; 160: Conner Worthen pin Keyan Mefford-Orozco, 3:40; 170: Brendyn Nelson pin Brenden Geiger, 1:00; 182: Vincent Genatone pin Jahazail Orozco, 0:52; 195: Colter Helm pin Orrin Hartshorn, 0:41; 220: Blake Birkle won by forfeit; 285: D'Anthony Smith pin Colton Serena, 2:56; 106: Maxton McCullough dec Logan Dean, 5-1; 113: Tate Tromble maj dec Sage Shrove, 15-7; 120: Landen Roberts dec Gabe Trujillo, 7-5; 126: Nathaniel Sausedo pin Aiden Gregory, 4:42; 132: Kyler Henderson pin Issac Wood, 1:35; 138: Billy Brenton pin Zach Cuthbert, 1:07; 145: Cyruss Meeks pin Juan Santana Morales, 2:50.

Riverton 42, Rock Springs 30

106: Jon Hernandez, Riv, won by forfeit; 113: Rylie Nelson, RS, pin Brad Conelly, 2:39; 120: AnnaBeth Bomhoft, Riv, dec Santino Rivas, 3-0; 126: Tim Henry, RS, won by forfeit; 132: Dalton Leach, Riv, Hayden Romero, 3:51; 138: Rhett Stover, Riv, dec RJ Davidson, 5-3; 145: Daniel Suazo, RS, pin Garrett Popkes, 3:38; 152: Ridge Briggs, Riv, pin Colton Davidson, 4:40; 160: Trayton Hyatt, Riv, pin Wyatt Fletcher, 3:28; 170: Tallon Sellers, RS, pin Parker DeVries, 2:32; 182: Lance Kettering, RS, pin Wes Briggs, 2:23; 195: double forfeit; 220: Kaden Gantenbein, Riv, pin Brandon Mortensen, 3:45; 285: Ricky Hoffman, Riv, won by forfeit.

Cheyenne Central 60, Torrington 21

Powell 48, Laurel, Mont. 21

Laurel, Mont. 55, Cody 30

Thursday

Wheatland at Mitchell, Neb.

Rawlins at Buffalo

Friday

Trojan Border Wars

at Kelly Walsh

Round 1: Kelly Walsh vs Douglas; Natrona County vs Rapid City (S.D.) Central; Sidney (Neb.) vs North Platte (Neb.); Star Valley vs wildcard.

Round 2: Kelly Walsh vs Star Valley; Natrona County vs Douglas; Sidney vs Rapid City Central; North Platte vs wildcard

Round 3: Kelly Walsh vs Rapid City Central; Natrona County vs Sidney; Douglas vs wildcard; Star Valley vs North Platte

Newcastle Dogie

WHO'S HERE: Newcastle/Upton, Hulett, Sundance, Lusk, Lingle-Fort Laramie, Natrona County JV, Thunder Basin JV, Sheridan JV, Gillette JV, Buffalo JV, Banner County (Neb.), Sturgis (S.D.), Rapid City (S.D.) Central JV, Newell (S.D.)

Friday-Saturday

Don Runner Memorial

at Pavillion

WHO'S HERE: Wind River, Shoshoni, Riverton, Lander, Cokeville, Moorcroft, Rocky Mountain, Lovell, Wright, Thermopolis, Kelly Walsh JV, Jackson, Big Piney, Pinedale, Greybull-Riverside, Mountain View, Hanna, Southeast, Saratoga, Tongue River, Rich County (Utah)

Saturday

Trojan Border Wars

Round 4: Kelly Walsh vs North Platte; Natrona County vs Star Valley; Sidney vs Douglas; Rapid City Central vs wildcard

Round 5: Kelly Walsh vs Sidney; Natrona County vs wildcard; Rapid City Central vs Star Valley; Douglas vs North Platte

Round 6: Kelly Walsh vs wildcard; Natrona County vs North Platte; Sidney vs Star Valley; Rapid City Central vs Douglas

Round 7: Kelly Walsh vs Natrona County; Star Valley vs Douglas; Sidney vs wildcard; Rapid City Central vs North Platte

Blazer Duals

at Torrington

WHO'S HERE: Torrington, Laramie, Glenrock, Buffalo, Wheatland, Burns/Pine Bluffs

1
0
0
0
0

Coming Soon: Sign up to get our weekly Prep Sports newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News