{{featured_button_text}}
State Wrestling Finals

A referee raises Cheyenne East's Amos Solano's arm after Solano defeated Sheridan's Hunter Goodwin in the 120-pound final of the Wyoming State High School Class 4A Wrestling Championships on Saturday at the Casper Events Center.

WCA 2019 all-state wrestlers

106

2A, Kaleb Fila, Big Piney; Sean Buckmiller, Moorcroft; 3A, Sefton Douglass, Lyman; Nycholas Melchor, Douglas; 4A, Clayson Mele, Green River; Seamus Casey, Thunder Basin

113

2A, Tate Stoddard, Glenrock; Brock Blevins, Southeast; 3A, Cody Phelps, Pinedale; Domanic Hartley, Worland; 4A, Dominic Martinez, Green River; David Stice, Cheyenne East

120

2A, Nathaniel Boreen, Greybull/Riverside; Preston Seamands, Wright; 3A, Haze Child, Star Valley; Brayden Andrews, Star Valley; 4A, Amos Solano, Cheyenne East; Hunter Goodwin, Sheridan

126

2A, Colter Julian, Kemmerer; Wyatt McDermott, Thermopolis; 3A, Keegan Gehlhausen, Pinedale; Tristan Hicks, Star Valley; 4A, Zack Vasquez, Rock Springs; Reese Osborne, Sheridan

132

2A, Dawson Schramm, Kemmerer; Brysen Collier, Glenrock; 3A, Nathan Redman, Lander; Grayson Hicks, Star Valley; 4A, Jace Palmer, Kelly Walsh; Cyruss Meeks, Natrona County

138

2A, Lochlyn Teichert, Cokeville; Parker Seeley, Moorcroft; 3A, Reese Karst, Powell; Gabriel Munoz, Rawlins; 4A, Cameron Metcalf, Rock Springs; Hayden Crow, Sheridan

145

2A, Donny Proffit, Kemmerer; Tryston Truempler, Shoshoni; 3A, Ridge Briggs, Riverton; Ren King, Star Valley; 4A, Analu Benabise, Kelly Walsh; Warren Carr, Thunder Basin

152

2A, Ammon Teichert, Cokeville; Zane Moore, Glenrock; 3A, Brody Karhu, Powell; Jack Sweeney, Lander; 4A, Josh Kraus, Kelly Walsh; Jackson Hesford, Cheyenne East

160

2A, Dax Yeradi, Wright; Noah Halsey, Glenrock; 3A, Luke Goncalves, Worland; Jacob Polkowske, Torrington; 4A, Tristan Profaizer, Rock Springs; Brian Nicholson, Cheyenne Central

170

2A, Brayden Johnson, Cokeville; Tate Carson, Southeast; 3A, Damon Taylor, Rawlins; Koa DeLong, Star Valley; 4A, Kole Kraus, Kelly Walsh; Riley Mitchell, Thunder Basin

182

2A, Ian Arnold, Glenrock; Rowdy Pfeil, Moorcroft; 3A, Trent Clark, Star Valley; Bo Dearcorn, Powell; 4A, Payton Tucker, Green River; Dayton Porter, Thunder Basin

195

2A, Hayden Walker, Kemmerer; Parker Schlater, Moorcroft; 3A, Charlie Beaudrie, Cody; Dylon Case, Douglas; 4A, Yahav Shraiber, Natrona County; Pablo Escalante, Evanston

220

2A, Logan Cole, Thermopolis; Phoenix Buske, Wright; 3A, Cody Pinkerton, Douglas; Brennan Harris, Star Valley; 4A, Terren Swartz, Thunder Basin; Jesus Alvarado, Kelly Walsh

285

2A, Asencion Pelham, Big Piney; Remington Ferree, Thermopolis; 3A,  Parker Merritt, Star Valley; Brandon Bennick, Torrington; 4A,  Trevon Smith, Natrona County; Dalton McInerney, Thunder Basin

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0

Sports Editor

Jack Nowlin returned to the Star-Tribune in 2007 after eight years covering Michigan State University athletics. A Wyoming native, and a graduate of Jeffrey City High School and the University of Wyoming, Jack serves as the Star-Tribune’s sports editor.

Load comments