Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Wyoming's National High School Finals Rodeo qualifiers
agate

Wyoming's National High School Finals Rodeo qualifiers

  • Updated
{{featured_button_text}}

Wyoming's National High School Finals Rodeo qualifiers

Friday-July 23

Guthrie, Oklahoma

BAREBACK BRONC RIDING: Roedy Farrell, Thermopolis; KC Gibson, Pavillion; Colton Farrow, Shell.

SADDLE BRONC RIDING: Kayson Dory, Laramie; Jase Longwell, Thermopolis; Cian Ahern, Wyarno; Parker Manor, Gillette.

BULL RIDING: Brody Hasenack, Jackson; Zain Fitzgerald, Cody; Tipton Wilson, Jackson; Landen Brownlee, Pavillion.

STEER WRESTLING: Skyler Lubkeman, Gillette; Clay Reiner, Buffalo; Cannon Campbell, Shoshoni; Jace Mayfield, Midwest.

TIE-DOWN ROPING: Clay Reiner, Buffalo; Weston Mills, Gillette; Hunter Hayden, Gillette; Coy Thar, Rozet.

TEAM ROPING: Kolby Bradley/Arye Espenschied, Big Piney; Coy Johnson, Buffalo/Jade Espenschied, Big Piney; Jake Deveraux/Cooper Deveraux, Newcastle.

BOYS CUTTING: Broc Schwartzkopf, Douglas; Hunter Hayden, Gillette; Joseph Hayden, Gillette; Tryce Jolovich, Gillette.

BARREL RACING: Maddie Fantaskey, Worland; Rayne Grant, Wheatland; Ashlyn Goven, Rozet; Taylor Nichols, Boulder.

BREAKAWAY ROPING: Madison Enos, Riverton; Haiden Thompson, Yoder; Hailey Hardeman, Wilson; Jordyn McNamee, Buffalo.

GOAT TYING: Haiden Thompson, Yoder; Tavy Leno, Sheridan; Kadra Clark, Yoder; RaeLee Caldwell, Gillette; Rayne Grant, Wheatland.

POLE BENDING: Jordan Morman, Gillette; Halle Hladky, Gillette; Rayne Grant, Wheatland; Jordyn McNamee, Buffalo.

GIRLS CUTTING: Easton Boyd, Wheatland; TEmma Norsworthy, Thermopolis; Aniya Teppo, Farson; Maddie Fantaskey, Worland.

1
0
0
0
1

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News